Bliv matchet med lokale eksperter
Besvar et par spørgsmål, så sætter vi dig i kontakt med eksperter, der kan hjælpe
Placering (1)
Områder i nærheden
- Har du brug for hjælp?Få øjeblikkelige anbefalingerVælg projekttype, besvar et par spørgsmål og lad Houzz sætte dig i forbindelse med eksperter med det sammePopulær:BadeværelsesdesignKøkkendesignIndretningsdesign
- Har du brug for hjælp?Få øjeblikkelige anbefalingerVælg projekttype, besvar et par spørgsmål og lad Houzz sætte dig i forbindelse med eksperter med det sammePopulær:BadeværelsesdesignKøkkendesignIndretningsdesign
60 eksperter
Udvalgte anmeldelser for Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.

Anne-Mette Fiil Boligindretning / FIIL & FIIL
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Kære Annemette! Mange tak for din bistand. Med dine indspark og refleksioner har du fået os til at se vores bolig med nye øjne. Vi er sammen kommet frem til andre og bedre løsninger, end det vi selv havde tænkt os til - uden at vi gik på kompromis med vores behov, tværtimod! Samtidig har vi sparet mange penge på fejlkøb, som vi ellers følte os helt sikre på. Vi har haft stor glæde af dine gode råd, i to forskellige boliger. Du hører fra os, når vi er klar til den tredje. Der går nok ikke så længe :-)”

Boelskifte Interiør & Design
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Jeg har gennem tiden fået lov at arbejde side om side med Trine, når hun har været ude på sine forskellige arbejdsopgaver, og jeg beundre hendes evne til altid at engagere sig ikke bare i arbejdsopgaven med også i hendes kunder og samarbejdspartnere.”

Indretningsarkitekt Niels Rejnhold
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Som tidligere kollegaer (i en anden branche) vidste jeg at Niels nu havde slået sig ned som indretningsarkitekt, og da jeg længe havde tænkt på, at nu skulle der gøres noget ved min lejlighed var det naturligt at kontakte ham.
Første udfordring blev da han bad mig om at sortere – dvs. han foreslog mig at halvere min bogsamling. Tre bunker – ud / måske beholdes / beholdes. 9 flyttekasser med bøger blev det til og afskeden var til min overraskelse ikke svær. Det var faktisk en lettelse.
Niels kom og så på lejligheden. Dannede sig et overblik, tog en mængde fotos og hørte på mine ønsker. Jeg var klar over, jeg roligt kunne give ham frie hænder.
Efter gennemgang af hans oplæg og min accept var jeg så heldig, at han også gerne ville påtage sig opgaven med at male og anskaffe mange af de nye ting, som skulle indkøbes.
Det han lavede var at male stue – entre – soveværelse og ikke mindst maling på
badeværelset af eksisterende fliser fra 1980 (da ejendommen blev bygget). Han sørgede desuden for at mine døre i hele lejligheden blev sendt ud til sprøjtemaling. Han fremstillede en nyt spisebord af MDF plade (med tilhørende ekstra langt bord til gæster).
Processen med at gøre mit hjem lettere og mere personligt gjorde, at jeg stille og roligt havde flyttet mig. Nu så jeg pludselig ting, der sprang mig i øjnene. Niels foreslog, at der som finish kom skurelister på panelerne. Den var jeg helt med på.
Men jeg stoppede ikke der. Nu ville jeg også skifte gamle grimme radiatorer ud til fine nye og mere energivenlige.
I dag står jeg med en lejlighed, der virker mere indbydende, rolig og lettere. Egentlig er der ikke købt meget nyt – kun 3 bogkasser med låger – 4 spisebordstole og 2 MDF-plader til spise/gæsteborde med afskruelige ben. Og det meste af, hvad jeg havde, er genanvendt.
Jeg er bare blevet så begejstret og glad for det endelige resultat, som er blevet lavet med stor entusiasme og man kan se Niels har nydt også at være den der førte projektet til dørs, og ikke kun kom med forslag.
Så varmt tak til Niels for at have formået at have løftet mig videre og det flotte resultat.”

Livingplus Interiør
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Jeg gav min voksne søn en anderledes fødselsdagsgave, nemlig en times rådgivning af Ann Antons fra LivingPlus. Det skulle vise sig at være en god idé, for hun havde med det samme flere konkrete idér til, hvordan han let og enkelt kunne lave ændringer med stor effekt.
Hun viste billeder på sin ipad der illustrerede de muligheder hun kom med. En rigtig god måde hurtigt at visualisere det på. Ann Antons er meget sikker i sin smag, og ved med det samme hvad hun synes der skal gøres. Det behøver ikke være nyanskaffelser, det kan også være et forslag til omrokering af de eksisterende møbler.
Min søn fulgte flere af rådene, og hans bolig fremstår nu mere skarp og maskulin.
En meget positiv oplevelse at have besøg af en rigtig indretningsekspert, som vi varmt kan anbefale.”

Kathrine Living
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Anne Kathirine Jensen - Kathrine Living er en utrolig dygtig og kompetent indretter og rumdesigner.
Jeg har arbejdet sammen med Anne Kathrine i forbindelse med designet af hendes og familiens nyligt opførte villa i Nordsjælland.
Som bygningsarkitekt er det en stor fornøjelse at arbejde sammen med kompetente og visionære indretnings- og rumdesignere. Samarbejdet med Kathirne Living har resulteret i et smukt og velproportioneret hus, tegnet og designet netop til familiens behov og ønsker. Lysindfald, materialer og funktionalitet var nogle af nøgleordene i designprocessen.
Anne kathrine har efterfølgende indrettet huset smagfuldt, nænsomt og meget personligt. Materialevalget og de nordiske toner afspejler hele familiens personlighed og varme.
Med et urban strejf er drengenes værelser indrettet med en stilsikkerhed som kendetegner kathrine Living.
Jeg vil til hver en tid med glæde arbejde sammen med Anne Kathrine omkring nye og spændende projekter. Både med indretning og farvesætning af nybyggeri samt indretning af renoveringsopgaver.
Med venlig hilsen
Morten Chammon
Arkitekt MAA”

Guld & Løvenholdt
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“fantastisk engagerede og dygtige unge mænd - der opfylder enhver feinschmechers behov !!
jeg vil meget gerne anbefale til alle i min omgangskreds”

Styling By D.E.Y
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Denice gjorde ett jättefint jobb och fick lägenheten att lyfta till nya höjder! Tack ännu en gång!”

KAMILLA ROSADO CPH
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Kamilla har indrettet mit nye kontor og jeg er lykkelig for den hendes afslappede og professionelle stil. Mine klienter føler sig hjemme og trygge i min velour sofa, fede tæppe og messing lamper, som var præcist det jeg ledte efter. Et kontor det føltes hjemligt og fik mine kunder til at give slip og bygge relation.”

Room Boost
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“En enastående förmåga att med fingertoppskänsla ta in det nya och samtidigt bevara den gamla fina atmosfären i vårt café. Lokalen som inryms i ett hus från 1901 har med rätt möbler, färger och inredningsdetaljer som helt harmonierar och smälter in i den gamla miljön, fått ett fantastiskt lyft. Caféet består av 2 rum varav det ena inretts med mindre bord och caféstolar i fransk stil och det andra rummet med sammetsmjuka sittvänliga soffor o fåtöljer. Resultatet har fått idel lovord från våra gäster. Fin service, engagemang och gott samarbete. Våra önskemål och åsikter togs hela tiden tillvara.”

Scenorama
Design af børneværelse i Valby, Hovedstaden.
“Scenorama lavede et formidabelt arbejde i vores stue og gæsteværelse. Med få midler og en masse kreativitet omdannede hun vores rum til skønne omgivelser man har lyst til at bevæge sig rundt i. Scenorama får den bedst mulige anmeldelse herfra.”
Få din virksomhed op her gratis - mere information